Skupinové plavecké
tréninky pro triatlonisty

Proč začít trénovat s námi?

Skupinové tréninky pro triatlonisty

Triatlon je specifický sport. Skládá se z plavání, kola a běhu. Ale trénink na tento sport není stejný jako trénovat na tyto jednotlivé sporty.  V tréninku plavání je potřeba se zaměřit více na sílu, protože triatlonový závod nekončí plaváním, ale pouze začíná. Proto jsou plavecké tréninky triatlonistů oproti plaveckým tréninkům odlišné.  Pracujeme na síle, a vetšinu plaveckých motivů plaveme kraulem. Cíl je naučit naše tělo plavat co nejrychleji, ale být schopný pak v závodě pokračovat ideálně ve stejné intenzitě. 

Skupinové tréninky pro triatlonisty jsou určeny pro začátečníky, pokročilé i sportovní plavce. Zaměřujeme se především na plavecký styl kraul a připravujeme triatlonisty na úspěšné zdolání první části závodu. Tréninky přizpůsobujeme výkonnosti a rozdělujeme naše plavce dle jejich možností do kategorií. Jednotlivé tréninky jsou rozdílné s ohledem na zaměření na rychlost, techniku a vytrvalost.

Často zařazujeme do tréninku plavání s packami nebo v neoprénu. Víme jak je důležité a specifické umět v "gumě" dobře a efektivně plavat.

Ranní plavecké tréninky doplňujeme i společnými odpoledními  tréninky ve volné vodě. Na bazénu trénují jak začátečníci tak i naši triatleti, kteří se již několikrát nominovali na Ironman Kona. Motivace pro zlepšení je zde tedy jistá!

Stále tvrdím, že naučit se plavat v neoprenu v tempu 1:40 / 100m dokážeme každého. Jen je otázka, za jak dlouho. 

Přijďte si vyzkoušet úvodní hodinu a přesvědčte se sami.

Nejvíce nás těší, když přijde někdo, kdo je na počátku schopný uplavat kraulem souvisle jen 50 m a my ho posuneme dále tak, že již zvládá i 3800m!!!

Přihlásit se můžete na jednotlivou lekci přes aplikaci RESERVANTO, nebo využít plaveckých balíčků níže. 

Přijďte si vyzkoušet trénink s námi!

Plavecký bazén Na Třebešíně